- Roland-Garros

The men's and women's singles draw action continues at Roland-Garros on Day 2.

Order of play - Logo
Court Philippe-Chatrier

Play starts at 11am

Petra KVITOVA (CZE) [8] v Veronica CEPEDE ROYG (PAR)

Rogerio DUTRA SILVA (BRA) v Novak DJOKOVIC (SRB) [20]

Danielle COLLINS (USA) v Caroline WOZNIACKI (DEN) [2]

Rafael NADAL (ESP) [1] v Simone BOLELLI (ITA)

Court Suzanne-Lenglen

Play starts at 11am

Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) v Stan WAWRINKA (SUI) [23]

Not before 12pm
Chloe PAQUET (FRA) v Pauline PAREMENTIER (FRA)
To be completed: 6-3 6-7(4) 1-3

Andrea PETKOVIC (GER) v Kristina MLADENOVIC (FRA) [29]

Andreas SEPPI (ITA) v Richard GASQUET (FRA)[27]

Maria SHARAPOVA (RUS) [28] v Richel HOGENKAMP (NED)

Court 1

Play starts at 11am

Benoit PAIRE (FRA) v Roberto CARBALLES BAENA (ESP)

Dominic THIEM (AUT)[7] v Ilya IVASHKA (BLR)

Laura SIEGEMUND (GER) v Coco VANDEWEGHE (USA)[15]

Barbora KREJCIKOVA (CZE) v Karolina PLISKOVA (CZE) [6]

Court 3

Play starts at 11am

Sofia KENIN (USA) v Naomi OSAKA (JPN) [21]

Roberto BAUTISTA AGUT (ESP) [13] v Denis ISTOMIN (UZB)

Diego SCHWARTZMAN (ARG) [11] v Calvin HEMERY (FRA)

Heather WATSON (GBR) v Oceane DODIN (FRA)

Court 4

Play starts at 11am

Caroline DOLEHIDE (USA) v Viktorija GOLUBIC (SUI)

Rebecca PETERSON (SWE) v Su-Wei HSIEH (TPE)

Mirza BASIC (BIH) v Adam PAVLASEK (CZE)

Court 5

Play starts at 11am

Camila GIORGI (ITA) v Grace MIN (USA)

Jiri VESELY (CZE) v Dusan LAJOVIC (SRB)

Jordan THOMPSON (AUS) v Casper RUUD (NOR)

Court 6

Play starts at 11am

Ana KONJUH (CRO) v Carla SUAREZ NAVARRO (ESP) [23]

Peter GOJOWCZYK (GER) v Cameron NORRIE (GBR)

Borna CORIC (CRO) v Philipp KOHLSCHREIBER (GER) [22]

Varvara LEPCHENKO (USA) v Elise MERTENS (BEL) [16]

Court 7

Play starts at 11am

Stefanos TSITSIPAS (GRE) v Carlos TABERNER (ESP)

Not before 12pm
Alexandra DULGHERU (ROU) v Christina MCHALE (USA)
To be completed: 5-7 7-6(5) 0-0

Frances TIAFOE (USA) v Sam QUERREY (USA) [12]

Magdalena RYBARIKOVA (SVK) [19] v Luksika KUMKHUM (THA)

Lucie SAFAROVA (CZE) v Jessika PONCHET (FRA)

Court 8

Play starts at 11am

Ernests GULBIS (LAT) v Gilles MULLER (LUX) [29]

Marcos BAGHDATIS (CYP) v Santiago GIRALDO (COL)

Belinda BENCIC (SUI) v Deborah CHIESA (ITA)

Bernarda PERA (USA) v Elena VESNINA (RUS)

Court 9

Play starts at 11am

Marco Trungelliti (ARG) v Bernard TOMIC (AUS)

Daria KASATKINA (RUS) [14] v Kaia KANEPI (EST)

Tatjana MARIA (GER) v Kirsten FLIPKENS (BEL)

Horacio ZEBALLOS (ARG) v Yuichi SUGITA (JPN)

Court 12

Play starts at 11am

Karen KHACHANOV (RUS) v Andreas HAIDER-MAURER (AUT)

Mihaela BUZARNESCU (ROU) [31] v Vania KING (USA)

Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) [31] v Mikhail KUKUSHKIN (KAZ)

Kateryna BONDARENKO (UKR) v Donna VEKIC (CRO)

Court 14

Play starts at 11am

Lara ARRUABARRENA (ESP) v Timea BABOS (HUN)

Jaume MUNAR (ESP) v David FERRER (ESP)

Lesia TSURENKO (UKR) v Stefanie VOEGELE (SUI)

Joao SOUSA (POR) v Guido PELLA (ARG)

Court 15

Play starts at 11am

Mandy MINELLA (LUX) v Maria SAKKARI (GRE)

Anastasija SEVASTOVA (LAT) [20] v Mariana DUQUE-MARINO (COL)

Malek JAZIRI (TUN) v Mikhail YOUZHNY (RUS)

Court 16

Play starts at 11am

Marco CECCHINATO (ITA) v Marius COPIL (ROU)

Dalila JAKUPOVIC (SLO) v Georgina GARCIA PEREZ (ESP)

Matthew EBDEN (AUS) v Thomas FABBIANO (ITA)

Court 18

Play starts at 11am

Katerina SINIAKOVA (CZE) v Victoria AZARENKA (BLR)

Madison KEYS (USA) [13] v Sachia VICKERY (USA)

Nikoloz BASILASHVILI (GEO) v Gilles SIMON (FRA)

John ISNER (USA) [9] v Noah RUBIN (USA)