Order of play

Daily schedule for Roland Garros 2021. Get the schedule for all Roland Garros 2021 matches, day by day. From Monday 24st May to Sunday 13th June 2021, rolandgarros.com displays the times and order of the tournament’s matches, all draws combined, in this official schedule.

Day
  • 1
    24/05
  • 2
    25/05
  • 3
    26/05
  • 4
    27/05
  • 5
    28/05
  • 6
    30/05
  • 7
    31/05
  • 8
    01/06
  • 9
    02/06
  • 10
    03/06
  • 11
    04/06
  • 12
    05/06
  • 13
    06/06
  • 14
    07/06
  • 15
    08/06
  • 16
    09/06
  • 17
    10/06
  • 18
    11/06
  • 19
    12/06
  • 20
    13/06
Day 16 - 09/06

Principal courts

  • Women’s Singles Quarterfinals
    USA C.GAUFF
    [24]
    CZE B.KREJCIKOVA
    Women’s Singles Quarterfinals
    GRE M.SAKKARI
    [17]
    POL I.SWIATEK
    [8]
    Men’s Singles Quarterfinals
    ESP R.NADAL
    [3]
    ARG D.SCHWARTZMAN
    [10]
    Men’s Singles Quarterfinals
    SRB N.DJOKOVIC
    [1]
    ITA M.BERRETTINI
    [9]
  • Women’s Doubles Quarterfinals
    ROU I.BEGU
    ARG N.PODOROSKA
    CRO P.MARTIC
    USA S.ROGERS
    Women’s Doubles Quarterfinals
    POL M.LINETTE
    USA B.PERA
    RUS A.PAVLYUCHENKOVA
    KAZ E.RYBAKINA
  • Girls’ Singles Third Round
    FRA O.BABEL
    [6]
    RUS E.ANDREEVA
    Boys’ Singles Third Round
    FRA G.MPETSHI PERRICARD
    [5]
    SVK PB.PRIVARA
    Boys’ Singles Third Round
    FRA A.FILS
    [14]
    USA B.KUZUHARA
    [2]
    Girls’ Doubles Second Round
    JPN M.HASEGAWA
    USA V.XU
    USA A.KRUEGER
    USA M.SIEG
    Boys’ Doubles Second Round
    EST M.LAJAL
    GBR J.PINNINGTON JONES
    [1]
    UKR V.BIELINSKYI
    BUL P.NESTEROV
  • Girls’ Singles Third Round
    AND V.JIMENEZ KASINTSEVA
    [1]
    SUI S.SCILIPOTI
    Boys’ Singles Third Round
    CHN J.SHANG
    [1]
    SWE L.BORG
    Girls’ Singles Third Round
    BLR K.DMITRUK
    [7]
    RUS O.SELEKHMETEVA
    [9]
    Girls’ Doubles Second Round
    MEX J.GARCIA
    FRA L.PETRETIC
    AND V.JIMENEZ KASINTSEVA
    CZE L.NOSKOVA
    [3]
  • Girls’ Singles Third Round
    RUS D.SHNAIDER
    [4]
    CZE D.VIDMANOVA
    Boys’ Singles Third Round
    UKR V.BIELINSKYI
    [16]
    POL M.KASNIKOWSKI
    Boys’ Singles Third Round
    ESP D.RINCON
    [8]
    USA V.LILOV
    Girls’ Doubles Second Round
    GBR M.MUTAVDZIC
    RUS D.SHNAIDER
    [4]
    RUS T.BARKOVA
    BLR A.FALEI
    Boys’ Doubles Second Round
    POL M.KASNIKOWSKI
    POL A.ORLIKOWSKI
    AUT M.ANDREJIC
    SRB M.TOPO
  • Girls’ Singles Third Round
    USA M.SIEG
    [13]
    RUS P.KUDERMETOVA
    [3]
    Girls’ Singles Third Round
    GER M.GUTH
    RUS P.IATCENKO
    Boys’ Doubles Second Round
    ECU A.GUILLEN MEZA
    RUS I.KUDRIASHOV
    BEL M.KATZ
    UKR G.SAMOFALOV
    Girls’ Doubles Second Round
    GER M.GUTH
    GER J.MIDDENDORF
    CZE L.FRUHVIRTOVA
    RUS P.KUDERMETOVA
    [2]
    Girls’ Doubles Second Round
    RUS P.IATCENKO
    UKR S.ZEYNALOVA
    ITA E.ALVISI
    ITA L.PIGATO
  • Girls’ Singles Third Round
    GRE M.LAKI
    USA R.MONTGOMERY
    [5]
    Boys’ Singles Third Round
    BRA P.BOSCARDIN DIAS
    [3]
    FRA L.VAN ASSCHE
    [13]
    Girls’ Doubles Second Round
    CZE B.PALICOVA
    CAN A.XU
    CRO P.MARCINKO
    HUN N.SZABANIN
    [5]
    Girls’ Doubles Second Round
    RUS M.BONDARENKO
    HUN AK.TOTH
    [8]
    USA E.COLEMAN
    GRE M.LAKI
    Boys’ Doubles Second Round

    Completed by forfeit of J.ANTHROP / J.SHANG

    SWE M.DAHLBERG
    CZE A.JURAJDA
    USA J.ANTHROP
    CHN J.SHANG
    [3]
  • Girls’ Singles Third Round
    CZE L.NOSKOVA
    ESP A.MINTEGI DEL OLMO
    Boys’ Singles Third Round
    FRA S.GUEYMARD WAYENBURG
    ESP D.MERIDA AGUILAR
    Boys’ Singles Third Round
    FRA S.CUENIN
    [9]
    FRA G.DEBRU
    Boys’ Doubles Second Round
    CZE MW.DONALD
    CRO M.POLJICAK
    USA S.BANERJEE
    USA O.COLAK
    [7]