Order of play

Daily schedule for Roland Garros 2021. Get the schedule for all Roland Garros 2021 matches, day by day. From Monday 24st May to Sunday 13th June 2021, rolandgarros.com displays the times and order of the tournament’s matches, all draws combined, in this official schedule.

Day
  • 1
    24/05
  • 2
    25/05
  • 3
    26/05
  • 4
    27/05
  • 5
    28/05
  • 6
    30/05
  • 7
    31/05
  • 8
    01/06
  • 9
    02/06
  • 10
    03/06
  • 11
    04/06
  • 12
    05/06
  • 13
    06/06
  • 14
    07/06
  • 15
    08/06
  • 16
    09/06
  • 17
    10/06
  • 18
    11/06
  • 19
    12/06
  • 20
    13/06
Day 15 - 08/06

Principal courts

  • Women’s Singles Quarterfinals
    SLO T.ZIDANSEK
    ESP P.BADOSA
    Women’s Singles Quarterfinals
    KAZ E.RYBAKINA
    [21]
    RUS A.PAVLYUCHENKOVA
    [31]
    Men’s Singles Quarterfinals
    GER A.ZVEREV
    [6]
    ESP A.DAVIDOVICH FOKINA
    Men’s Singles Quarterfinals
    GRE S.TSITSIPAS
    [5]
    RUS D.MEDVEDEV
    [2]
  • Men’s Doubles Quarterfinals
    GER K.KRAWIETZ
    ROU H.TECAU
    [9]
    COL JS.CABAL
    COL R.FARAH
    [2]
    Men’s Doubles Quarterfinals
    FRA PH.HERBERT
    FRA N.MAHUT
    [6]
    BIH T.BRKIC
    SRB N.CACIC
    Mixed Doubles Semifinals

    Completed by forfeit of G.OLMOS / JS.CABAL

    MEX G.OLMOS
    COL JS.CABAL
    USA D.KRAWCZYK
    GBR J.SALISBURY
  • Women’s Doubles Quarterfinals
    CZE Ka.PLISKOVA
    CZE Kr.PLISKOVA
    CZE B.KREJCIKOVA
    CZE K.SINIAKOVA
    [2]
    Women’s Doubles Quarterfinals
    USA B.MATTEK-SANDS
    POL I.SWIATEK
    [14]
    CRO D.JURAK
    SLO A.KLEPAC
    [11]
    Mixed Doubles Semifinals
    NED D.SCHUURS
    NED W.KOOLHOF
    [3]
    RUS E.VESNINA
    RUS A.KARATSEV
  • Girls’ Singles Second Round
    ESP A.MINTEGI DEL OLMO
    HUN N.SZABANIN
    [8]
    Boys’ Singles Second Round
    FRA A.FILS
    [14]
    BRA JVC.LOUREIRO
    Boys’ Singles Second Round
    BRA P.BOSCARDIN DIAS
    [3]
    SRB H.MEDJEDOVIC
  • Boys’ Singles Second Round
    UKR V.BIELINSKYI
    [16]
    FRA T.VERDIER
    Boys’ Singles Second Round
    ESP D.RINCON
    [8]
    FRA R.BERTRAND
    Boys’ Doubles First Round
    FRA C.COSNET
    FRA T.VERDIER
    [W]
    CZE MW.DONALD
    CRO M.POLJICAK
    Boys’ Doubles First Round
    SWE M.DAHLBERG
    CZE A.JURAJDA
    FRA R.BERTRAND
    AUS P.SEKULIC
  • Girls’ Singles Second Round
    RUS P.IATCENKO
    GBR M.MUTAVDZIC
    Boys’ Singles Second Round
    HKG CLC.WONG
    POL M.KASNIKOWSKI
    Girls’ Doubles First Round
    RUS P.IATCENKO
    UKR S.ZEYNALOVA
    FRA A.LECLERCQ
    FRA L.NGUYEN TAN
    [W]
  • Girls’ Singles Second Round
    RUS M.BONDARENKO
    [10]
    CZE L.NOSKOVA
    Girls’ Singles Second Round
    BLR K.DMITRUK
    [7]
    USA A.KRUEGER
    Girls’ Doubles First Round
    GER N.RIVKIN
    BEL H.VANDEWINKEL
    AND V.JIMENEZ KASINTSEVA
    CZE L.NOSKOVA
    [3]
    Girls’ Doubles First Round
    RUS M.BONDARENKO
    HUN AK.TOTH
    [8]
    RUS A.GUREVA
    SRB L.RADIVOJEVIC
    Boys’ Doubles First Round
    UKR V.BIELINSKYI
    BUL P.NESTEROV
    USA B.KUZUHARA
    BRA JVC.LOUREIRO
  • Boys’ Singles Second Round
    CRO M.POLJICAK
    USA B.KUZUHARA
    [2]
    Boys’ Singles Second Round
    SWE L.BORG
    GER MH.REHBERG
    Girls’ Doubles First Round
    RUS E.ANDREEVA
    INA P.NUGROHO
    MEX J.GARCIA
    FRA L.PETRETIC
    Boys’ Doubles First Round
    BEL M.KATZ
    UKR G.SAMOFALOV
    GER M.LIPP
    GER MH.REHBERG
  • Girls’ Singles Second Round
    GER M.GUTH
    DEN JC.SVENDSEN
    Girls’ Doubles First Round
    USA R.BRANTMEIER
    USA E.KALIEVA
    CZE L.FRUHVIRTOVA
    RUS P.KUDERMETOVA
    [2]
    Girls’ Doubles Second Round
    PHI A.EALA
    RUS O.SELEKHMETEVA
    [1]
    BEL S.COSTOULAS
    FIN L.HIETARANTA
    Boys’ Doubles First Round
    FRA G.DEBRU
    FRA A.GHIBAUDO
    [W]
    POL M.KASNIKOWSKI
    POL A.ORLIKOWSKI
  • Girls’ Singles Second Round
    RUS D.SHNAIDER
    [4]
    USA C.NGOUNOUE
    Boys’ Singles Second Round

    Completed by retirement of L.NARDI

    USA V.LILOV
    ITA L.NARDI
    Girls’ Doubles First Round
    RUS T.BARKOVA
    BLR A.FALEI
    SUI C.FONTENEL
    ESP A.MINTEGI DEL OLMO
    Boys’ Doubles Second Round

    Completed by forfeit of J.KYM / L.NARDI

    FRA S.GUEYMARD WAYENBURG
    FRA M.SADAOUI
    SUI J.KYM
    ITA L.NARDI
    [8]
    Boys’ Doubles Second Round
    USA V.LILOV
    SVK PB.PRIVARA
    USA E.QUINN
    HKG CLC.WONG
  • Girls’ Singles Second Round
    CZE B.PALICOVA
    RUS O.SELEKHMETEVA
    [9]
    Boys’ Doubles First Round
    FRA A.GEA
    FRA L.LESTIR
    [W]
    USA J.ANTHROP
    CHN J.SHANG
    [3]
    Girls’ Doubles First Round
    USA Q.LOPEZ
    FRA M.NGIJOL-CARRE
    [W]
    CZE B.PALICOVA
    CAN A.XU
    Boys’ Doubles First Round
    EST M.LAJAL
    GBR J.PINNINGTON JONES
    [1]
    ESP D.RINCON
    JOR A.SHELBAYH
  • Girls’ Singles Second Round
    BLR A.FALEI
    CZE D.VIDMANOVA
    Boys’ Doubles First Round
    FRA S.CUENIN
    FRA L.VAN ASSCHE
    [6]
    ECU A.GUILLEN MEZA
    RUS I.KUDRIASHOV
    Girls’ Doubles First Round
    FRA O.BABEL
    ARG S.SIERRA
    [7]
    JPN M.HASEGAWA
    USA V.XU
    Boys’ Doubles Second Round
    FRA A.FILS
    FRA G.MPETSHI PERRICARD
    [4]
    JPN K.ISOMURA
    GBR L.MAXTED