Order of play

Daily schedule for Roland Garros 2021. Get the schedule for all Roland Garros 2021 matches, day by day. From Monday 24st May to Sunday 13th June 2021, rolandgarros.com displays the times and order of the tournament’s matches, all draws combined, in this official schedule.

Day
  • 1
    24/05
  • 2
    25/05
  • 3
    26/05
  • 4
    27/05
  • 5
    28/05
  • 6
    30/05
  • 7
    31/05
  • 8
    01/06
  • 9
    02/06
  • 10
    03/06
  • 11
    04/06
  • 12
    05/06
  • 13
    06/06
  • 14
    07/06
  • 15
    08/06
  • 16
    09/06
  • 17
    10/06
  • 18
    11/06
  • 19
    12/06
  • 20
    13/06
Day 14 - 07/06

Principal courts

  • Women’s Singles Fourth Round
    TUN O.JABEUR
    [25]
    USA C.GAUFF
    [24]
    Men’s Singles Fourth Round

    Completed by retirement of L.MUSETTI

    SRB N.DJOKOVIC
    [1]
    ITA L.MUSETTI
    Men’s Singles Fourth Round
    ESP R.NADAL
    [3]
    ITA J.SINNER
    [18]
    Women’s Singles Fourth Round
    UKR M.KOSTYUK
    POL I.SWIATEK
    [8]
  • Women’s Singles Fourth Round
    USA S.STEPHENS
    CZE B.KREJCIKOVA
    Men’s Singles Fourth Round
    ARG D.SCHWARTZMAN
    [10]
    GER JL.STRUFF
    Women’s Singles Fourth Round
    USA S.KENIN
    [4]
    GRE M.SAKKARI
    [17]
    Mixed Doubles Quarterfinals
    RUS E.VESNINA
    RUS A.KARATSEV
    USA N.MELICHAR
    USA R.RAM
    [2]
  • Women’s Doubles Third Round
    CAN S.FICHMAN
    MEX G.OLMOS
    [9]
    CRO P.MARTIC
    USA S.ROGERS
    Women’s Doubles Third Round
    RUS A.PAVLYUCHENKOVA
    KAZ E.RYBAKINA
    USA N.MELICHAR
    NED D.SCHUURS
    [3]
    Mixed Doubles Quarterfinals
    CZE B.KREJCIKOVA
    SVK F.POLASEK
    [1]
    MEX G.OLMOS
    COL JS.CABAL
    Men’s Doubles Quarterfinals
    MON H.NYS
    GER T.PUETZ
    KAZ A.BUBLIK
    KAZ A.GOLUBEV
  • Boys’ Singles First Round
    FRA M.WESTPHAL
    SWE L.BORG
    Women’s Doubles Third Round
    CRO D.JURAK
    SLO A.KLEPAC
    [11]
    TPE HC.CHAN
    TPE L.CHAN
    [6]
    Men’s Doubles Quarterfinals
    ESP P.ANDUJAR
    ESP P.MARTINEZ
    IND R.BOPANNA
    CRO F.SKUGOR
  • Boys’ Singles First Round
    HKG CLC.WONG
    FRA T.PAPAMALAMIS
    [W]
    Boys’ Singles First Round
    BRA P.BOSCARDIN DIAS
    [3]
    FRA J.DOUS KARPENSCHIF
    [W]
    Girls’ Singles Second Round
    FRA O.BABEL
    [6]
    BEL H.VANDEWINKEL
    Boys’ Singles Second Round
    CHN J.SHANG
    [1]
    FRA A.GEA
    Girls’ Doubles First Round
    USA A.KRUEGER
    USA M.SIEG
    FRA N.BERECOECHEA
    FRA M.MONFILS
    [W]
  • Girls’ Singles First Round
    BLR A.FALEI
    FRA N.BERECOECHEA
    [W]
    Girls’ Singles First Round
    ESP A.MINTEGI DEL OLMO
    FRA F.BRUGNONE
    [W]
    Boys’ Singles Second Round
    FRA G.MPETSHI PERRICARD
    [5]
    SRB M.TOPO
    Boys’ Singles Second Round
    USA A.MAYO
    FRA L.VAN ASSCHE
    [13]
    Boys’ Doubles First Round
    FRA A.FILS
    FRA G.MPETSHI PERRICARD
    [4]
    BEL PY.BAILLY
    FRA M.WESTPHAL
  • Boys’ Singles First Round
    POL M.KASNIKOWSKI
    GBR J.PINNINGTON JONES
    [4]
    Boys’ Singles First Round
    POL A.ORLIKOWSKI
    SRB H.MEDJEDOVIC
    Boys’ Singles Second Round
    FRA G.DEBRU
    SUI J.KYM
    [6]
    Girls’ Doubles First Round
    USA R.MONTGOMERY
    USA C.NGOUNOUE
    CRO P.MARCINKO
    HUN N.SZABANIN
    [5]
  • Girls’ Singles First Round
    GBR M.MUTAVDZIC
    PHI A.EALA
    [2]
    Girls’ Singles First Round
    GER N.RIVKIN
    HUN N.SZABANIN
    [8]
    Boys’ Singles Second Round
    SVK PB.PRIVARA
    FRA C.COSNET
    Girls’ Doubles First Round
    PHI A.EALA
    RUS O.SELEKHMETEVA
    [1]
    BLR E.LASKEVICH
    RUS A.SHCHERBININA
    Boys’ Doubles First Round
    SWE L.BORG
    BRA P.BOSCARDIN DIAS
    [5]
    USA V.LILOV
    SVK PB.PRIVARA
  • Boys’ Singles First Round
    ITA L.NARDI
    EST M.LAJAL
    [12]
    Girls’ Singles First Round
    CZE B.PALICOVA
    SRB L.RADIVOJEVIC
    Girls’ Singles Second Round
    USA M.SIEG
    [13]
    CAN A.XU
    Girls’ Doubles First Round
    GBR M.MUTAVDZIC
    RUS D.SHNAIDER
    [4]
    PER D.GUZMAN
    DEN JC.SVENDSEN
    Girls’ Doubles First Round
    RUS E.MAKLAKOVA
    RUS M.SHOLOKHOVA
    BEL S.COSTOULAS
    FIN L.HIETARANTA
  • Boys’ Singles First Round
    USA V.LILOV
    FRA A.GHIBAUDO
    [W]
    Girls’ Singles Second Round
    BEL S.COSTOULAS
    [12]
    GRE M.LAKI
    Boys’ Singles Second Round
    BEL PY.BAILLY
    [11]
    FRA S.GUEYMARD WAYENBURG
    Boys’ Doubles First Round
    FRA P.INCHAUSPE
    FRA T.PAPAMALAMIS
    [W]
    USA E.QUINN
    HKG CLC.WONG
  • Girls’ Singles First Round
    FRA M.MONFILS
    [W]
    RUS P.IATCENKO
    Boys’ Singles Second Round
    FRA S.CUENIN
    [9]
    UKR G.SAMOFALOV
    Girls’ Singles Second Round
    SUI C.FONTENEL
    RUS P.KUDERMETOVA
    [3]
    Girls’ Doubles First Round
    USA E.COLEMAN
    GRE M.LAKI
    FRA L.BOISSON
    FRA S.ILIEV
    [W]
  • Boys’ Singles First Round
    CZE A.JURAJDA
    USA B.KUZUHARA
    [2]
    Girls’ Singles Second Round
    USA A.BLOKHINA
    SUI S.SCILIPOTI
    Girls’ Singles Second Round
    RUS E.ANDREEVA
    CZE L.FRUHVIRTOVA
    [11]
    Boys’ Doubles First Round
    PER G.BUENO
    PAR AD.VALLEJO
    USA S.BANERJEE
    USA O.COLAK
    [7]
    Boys’ Doubles First Round
    SLO S.DOMINKO
    RUS K.ZHZHENOV
    SUI J.KYM
    ITA L.NARDI
    [8]
  • Girls’ Singles First Round
    CZE D.VIDMANOVA
    INA P.NUGROHO
    [15]
    Girls’ Singles Second Round
    AND V.JIMENEZ KASINTSEVA
    [1]
    MEX J.GARCIA
    Girls’ Doubles First Round
    ITA E.ALVISI
    ITA L.PIGATO
    BLR K.DMITRUK
    CZE D.VIDMANOVA
    [6]
    Boys’ Doubles First Round
    JPN K.ISOMURA
    GBR L.MAXTED
    POR M.GOMES
    ESP D.MERIDA AGUILAR
    Boys’ Doubles First Round
    ISR O.KIMHI
    COL JA.RODRIGUEZ RODRIGUEZ
    FRA S.GUEYMARD WAYENBURG
    FRA M.SADAOUI
  • Quad Wheelchair Men’s Singles Final
    AUS D.ALCOTT
    [1]
    NED S.SCHRODER
    Men’s Wheelchair Singles Final
    JPN S.KUNIEDA
    [1]
    GBR A.HEWETT
    Women’s Wheelchair Doubles Final
    NED D.DE GROOT
    NED A.VAN KOOT
    [1]
    JPN Y.KAMIJI
    GBR J.WHILEY
    [2]
  • Girls’ Singles First Round
    FRA M.NGIJOL-CARRE
    [W]
    RUS O.SELEKHMETEVA
    [9]
    Girls’ Singles Second Round
    RUS E.MAKLAKOVA
    USA R.MONTGOMERY
    [5]
    Boys’ Singles Second Round
    ESP D.MERIDA AGUILAR
    USA D.BLANCH
    [7]
    Girls’ Doubles First Round
    SUI S.SCILIPOTI
    SVK R.ZELNICKOVA
    GER M.GUTH
    GER J.MIDDENDORF
    Boys’ Doubles First Round
    AUT M.ANDREJIC
    SRB M.TOPO
    USA A.BERNARD
    USA D.BLANCH
    [2]