Order of play

Daily schedule for Roland Garros 2021. Get the schedule for all Roland Garros 2021 matches, day by day. From Monday 24st May to Sunday 13th June 2021, rolandgarros.com displays the times and order of the tournament’s matches, all draws combined, in this official schedule.

Day
  • 1
    24/05
  • 2
    25/05
  • 3
    26/05
  • 4
    27/05
  • 5
    28/05
  • 6
    30/05
  • 7
    31/05
  • 8
    01/06
  • 9
    02/06
  • 10
    03/06
  • 11
    04/06
  • 12
    05/06
  • 13
    06/06
  • 14
    07/06
  • 15
    08/06
  • 16
    09/06
  • 17
    10/06
  • 18
    11/06
  • 19
    12/06
  • 20
    13/06
Day 13 - 06/06

Principal courts

  • Women’s Singles Fourth Round
    BLR V.AZARENKA
    [15]
    RUS A.PAVLYUCHENKOVA
    [31]
    Men’s Singles Fourth Round
    GRE S.TSITSIPAS
    [5]
    ESP P.CARRENO BUSTA
    [12]
    Women’s Singles Fourth Round
    USA S.WILLIAMS
    [7]
    KAZ E.RYBAKINA
    [21]
    Men’s Singles Fourth Round
    GER A.ZVEREV
    [6]
    JPN K.NISHIKORI
  • Women’s Singles Fourth Round
    SLO T.ZIDANSEK
    ROU S.CIRSTEA
    Women’s Singles Fourth Round
    CZE M.VONDROUSOVA
    [20]
    ESP P.BADOSA
    Men’s Singles Fourth Round
    CHI C.GARIN
    [22]
    RUS D.MEDVEDEV
    [2]
    Men’s Singles Fourth Round
    ESP A.DAVIDOVICH FOKINA
    ARG F.DELBONIS
  • Women’s Doubles Third Round
    ROU I.BEGU
    ARG N.PODOROSKA
    FRA C.BUREL
    FRA C.PAQUET
    Women’s Doubles Third Round
    TPE SW.HSIEH
    BEL E.MERTENS
    [1]
    USA B.MATTEK-SANDS
    POL I.SWIATEK
    [14]
    Men’s Doubles Third Round
    FRA PH.HERBERT
    FRA N.MAHUT
    [6]
    NED R.HAASE
    GER JL.STRUFF
    Mixed Doubles Quarterfinals
    CHI A.GUARACHI
    GBR N.SKUPSKI
    NED D.SCHUURS
    NED W.KOOLHOF
    [3]
    Men’s Doubles Third Round
    MON H.NYS
    GER T.PUETZ
    MON R.ARNEODO
    FRA B.PAIRE
  • Men’s Doubles Third Round
    ESP P.ANDUJAR
    ESP P.MARTINEZ
    BEL S.GILLE
    BEL J.VLIEGEN
    [14]
    Women’s Doubles Third Round
    CAN G.DABROWSKI
    CAN L.FERNANDEZ
    CZE B.KREJCIKOVA
    CZE K.SINIAKOVA
    [2]
    Women’s Doubles Third Round
    POL M.LINETTE
    USA B.PERA
    CZE L.HRADECKA
    GER L.SIEGEMUND
    [10]
    Mixed Doubles Quarterfinals
    USA D.KRAWCZYK
    GBR J.SALISBURY
    CRO D.JURAK
    COL R.FARAH
    Men’s Doubles Third Round

    Completed by forfeit of M.AREVALO / M.MIDDELKOOP

    ESA M.AREVALO
    NED M.MIDDELKOOP
    IND R.BOPANNA
    CRO F.SKUGOR
    Boys’ Singles First Round
    RUS K.ZHZHENOV
    CRO M.POLJICAK
  • Girls’ Singles First Round
    FRA L.NGUYEN TAN
    MEX J.GARCIA
    Boys’ Singles First Round
    FRA S.CUENIN
    [9]
    GBR L.MAXTED
    Girls’ Singles First Round
    FRA O.BABEL
    [6]
    USA R.BRANTMEIER
    Boys’ Singles First Round
    BUL P.NESTEROV
    FRA L.VAN ASSCHE
    [13]
    Boys’ Singles First Round
    FRA G.MPETSHI PERRICARD
    [5]
    SWE M.DAHLBERG
    Boys’ Singles First Round
    GER MH.REHBERG
    USA S.BANERJEE
    [15]
  • Boys’ Singles First Round
    FRA A.GEA
    [W]
    DEN E.MOLLER
    Girls’ Singles First Round
    CRO P.MARCINKO
    USA C.NGOUNOUE
    [W]
    Girls’ Singles First Round
    USA M.SIEG
    [13]
    FIN L.HIETARANTA
    Girls’ Singles First Round
    GRE M.LAKI
    RUS A.SHCHERBININA
    Girls’ Singles First Round
    FRA L.PETRETIC
    [W]
    RUS P.KUDERMETOVA
    [3]
  • Boys’ Singles First Round
    CHN J.SHANG
    [1]
    AUS P.SEKULIC
    Boys’ Singles First Round
    USA O.COLAK
    UKR G.SAMOFALOV
    Girls’ Singles First Round
    RUS T.BARKOVA
    BEL H.VANDEWINKEL
    Boys’ Singles First Round
    FRA T.VERDIER
    [W]
    GER M.LIPP
  • Girls’ Singles First Round
    RUS M.BONDARENKO
    [10]
    USA E.COLEMAN
    Girls’ Singles First Round
    RUS A.GUREVA
    USA A.BLOKHINA
    Boys’ Singles First Round
    JOR A.SHELBAYH
    SUI J.KYM
    [6]
    Girls’ Singles First Round
    JPN M.HASEGAWA
    RUS E.MAKLAKOVA
    Girls’ Singles First Round
    DEN JC.SVENDSEN
    RUS M.SHOLOKHOVA
  • Girls’ Singles First Round
    ITA E.ALVISI
    CZE L.NOSKOVA
    Girls’ Singles First Round
    RUS E.ANDREEVA
    USA V.XU
    Boys’ Singles First Round
    BEL PY.BAILLY
    [11]
    USA J.ANTHROP
    Girls’ Singles First Round
    BEL S.COSTOULAS
    [12]
    GER J.MIDDENDORF
    Girls’ Singles First Round
    UKR S.ZEYNALOVA
    SUI C.FONTENEL
    Girls’ Singles First Round
    USA E.KALIEVA
    [14]
    GER M.GUTH
  • Boys’ Singles First Round
    FRA C.COSNET
    [W]
    USA A.BERNARD
    [10]
    Boys’ Singles First Round
    FRA M.SADAOUI
    USA D.BLANCH
    [7]
    Girls’ Singles First Round
    SVK R.ZELNICKOVA
    USA A.KRUEGER
    Boys’ Singles First Round
    FRA S.GUEYMARD WAYENBURG
    RUS I.KUDRIASHOV
    Boys’ Singles First Round
    FRA A.FILS
    [14]
    JPN K.ISOMURA
  • Girls’ Singles First Round
    AND V.JIMENEZ KASINTSEVA
    [1]
    BLR E.LASKEVICH
    Girls’ Singles First Round
    RUS D.SHNAIDER
    [4]
    FRA L.BOISSON
    [W]
    Boys’ Singles First Round
    AUT M.ANDREJIC
    FRA G.DEBRU
    [W]
    Girls’ Singles First Round
    FRA S.ILIEV
    [W]
    USA R.MONTGOMERY
    [5]
    Boys’ Singles First Round
    POR M.GOMES
    FRA R.BERTRAND
    [W]
  • Boys’ Singles First Round
    SVK PB.PRIVARA
    BEL M.KATZ
    Girls’ Singles First Round
    SUI S.SCILIPOTI
    PER D.GUZMAN
    [16]
    Girls’ Singles First Round
    ARG S.SIERRA
    CZE L.FRUHVIRTOVA
    [11]
    Boys’ Singles First Round
    USA A.MAYO
    CZE MW.DONALD
    Boys’ Singles First Round
    UKR V.BIELINSKYI
    [16]
    USA E.QUINN
  • Boys’ Singles First Round
    PER G.BUENO
    ESP D.MERIDA AGUILAR
    Girls’ Singles First Round
    BLR K.DMITRUK
    [7]
    HUN AK.TOTH
    Girls’ Singles First Round
    CAN A.XU
    ITA L.PIGATO
    Boys’ Singles First Round
    ESP D.RINCON
    [8]
    PAR AD.VALLEJO
    Boys’ Singles First Round
    SRB M.TOPO
    COL JA.RODRIGUEZ RODRIGUEZ
    Boys’ Singles First Round
    BRA JVC.LOUREIRO
    ECU A.GUILLEN MEZA
  • Quad Wheelchair Men’s Singles 3rd place
    USA D.WAGNER
    GBR A.LAPTHORNE
    Women’s Wheelchair Doubles Semifinals
    COL A.BERNAL
    FRA E.MORCH
    JPN Y.KAMIJI
    GBR J.WHILEY
    [2]
    Women’s Wheelchair Doubles Semifinals
    NED D.DE GROOT
    NED A.VAN KOOT
    [1]
    USA D.MATHEWSON
    RSA K.MONTJANE
  • Women’s Wheelchair Singles Final
    NED D.DE GROOT
    [1]
    JPN Y.KAMIJI
    [2]
    Men’s Wheelchair Doubles Final
    GBR A.HEWETT
    GBR G.REID
    [1]
    FRA S.HOUDET
    FRA N.PEIFER
    [2]
    Quad Wheelchair Men’s Doubles Final
    AUS D.ALCOTT
    NED S.SCHRODER
    GBR A.LAPTHORNE
    USA D.WAGNER