Order of play

Daily schedule for Roland Garros 2021. Get the schedule for all Roland Garros 2021 matches, day by day. From Monday 24st May to Sunday 13th June 2021, rolandgarros.com displays the times and order of the tournament’s matches, all draws combined, in this official schedule.

Day
  • 1
    21/09
  • 2
    22/09
  • 3
    23/09
  • 4
    24/09
  • 5
    25/09
  • 6
    27/09
  • 7
    28/09
  • 8
    29/09
  • 9
    30/09
  • 10
    01/10
  • 11
    02/10
  • 12
    03/10
  • 13
    04/10
  • 14
    05/10
  • 15
    06/10
  • 16
    07/10
  • 17
    08/10
  • 18
    09/10
  • 19
    10/10
  • 20
    11/10
Day 15 - 06/10

Principal courts

  • Women’s Singles Fourth Round
    TUN O.JABEUR
    [30]
    USA D.COLLINS
    Women’s Singles Quarterfinals
    UKR E.SVITOLINA
    [3]
    ARG N.PODOROSKA
    Men’s Singles Quarterfinals
    ARG D.SCHWARTZMAN
    [12]
    AUT D.THIEM
    [3]
    Women’s Singles Quarterfinals
    POL I.SWIATEK
    ITA M.TREVISAN
    Men’s Singles Quarterfinals
    ITA J.SINNER
    ESP R.NADAL
    [2]
  • Men’s Doubles Quarterfinals
    GER K.KRAWIETZ
    GER A.MIES
    [8]
    GBR J.MURRAY
    GBR N.SKUPSKI
    [13]
    Women’s Doubles Quarterfinals
    UKR M.KOSTYUK
    BLR A.SASNOVICH
    HUN T.BABOS
    FRA K.MLADENOVIC
    [2]
    Women’s Doubles Quarterfinals
    USA S.KENIN
    USA B.MATTEK-SANDS
    [9]
    CZE B.KREJCIKOVA
    CZE K.SINIAKOVA
    [4]
    Men’s Doubles Quarterfinals
    NED W.KOOLHOF
    CRO N.MEKTIC
    [9]
    USA N.MONROE
    USA T.PAUL
  • Boys’ Singles Second Round
    FRA L.MARMOUSEZ
    CHN H.LI
    [5]
    Girls’ Singles Second Round
    SVK R.CISOVSKA
    FRA E.JACQUEMOT
    [3]
    Boys’ Doubles First Round
    FRA S.CUENIN
    FRA A.FILS
    [W]
    BEL R.COLLIGNON
    NED G.DEN OUDEN
    Boys’ Doubles First Round
    FRA L.MARMOUSEZ
    FRA G.MPETSHI PERRICARD
    USA A.BERNARD
    VEN L.CLAVERIE
    Girls’ Doubles First Round
    POL W.BASZAK
    FRA E.JACQUEMOT
    [1]
    ESP J.BOUZAS MANEIRO
    URU G.GRANT
    Girls’ Doubles First Round
    RUS P.IATCENKO
    AUS TN.SMITH
    FRA J.BELGRAVER
    FRA CB.MOHR
  • Boys’ Singles Second Round
    FRA M.BREYSACH
    [15]
    CIV E.COULIBALY
    Girls’ Singles Second Round
    CZE D.VIDMANOVA
    FRA A.DROGUET
    Boys’ Doubles First Round
    SRB H.MEDJEDOVIC
    RUS M.SHARIPOV
    FRA R.BERTRAND
    MEX RA.DE ALBA VALDES
    [W]
    Girls’ Doubles First Round
    RUS E.AVANESYAN
    RUS A.CHARAEVA
    LAT K.BARTONE
    RUS O.SELEKHMETEVA
    [2]
    Girls’ Doubles First Round
    BEL S.COSTOULAS
    SUI S.SCILIPOTI
    CZE B.PALICOVA
    CZE D.VIDMANOVA
    Boys’ Doubles First Round
    FRA M.BREYSACH
    FRA M.SADAOUI
    ESP P.LLAMAS RUIZ
    ARG JB.TORRES
  • Boys’ Singles Second Round
    SUI J.VON DER SCHULENBURG
    [12]
    ITA L.NARDI
    Girls’ Doubles First Round
    RUS D.FRAYMAN
    USA A.YEPIFANOVA
    FRA A.LECLERCQ
    FRA L.NGUYEN TAN
    [W]
    Boys’ Doubles First Round
    JPN K.ISOMURA
    DEN E.MOLLER
    POL M.LORENS
    LAT K.OZOLINS
    [7]
    Boys’ Doubles First Round
    BEL A.HOOGMARTENS
    JPN S.MITSUI
    BRA B.OLIVEIRA
    BRA N.RODRIGUES
    [8]
    Girls’ Doubles First Round
    SVK R.CISOVSKA
    CZE L.FRUHVIRTOVA
    [7]
    CAN J.BUI
    ITA M.PAOLETTI
    Girls’ Doubles First Round
    USA E.COLEMAN
    USA M.SIEG
    SLO Z.FALKNER
    GBR M.MUTAVDZIC
  • Girls’ Singles Second Round
    AND V.JIMENEZ KASINTSEVA
    [1]
    RUS A.CHARAEVA
    Girls’ Doubles First Round
    ITA B.RICCI
    HUN N.SZABANIN
    RUS M.BONDARENKO
    RUS D.SHNAIDER
    [5]
    Boys’ Doubles First Round
    USA B.KUZUHARA
    GER M.WISKANDT
    ROU S.GIMA
    AUT L.NEUMAYER
    Girls’ Doubles First Round
    AND V.JIMENEZ KASINTSEVA
    ESP A.MINTEGI DEL OLMO
    [4]
    SLO P.LOVRIC
    HUN AK.TOTH
    Boys’ Doubles First Round
    IND D.JAVIA
    CHN H.LI
    RUS E.AGAFONOV
    HUN P.FAJTA
  • Girls’ Singles Second Round
    GBR M.MUTAVDZIC
    [15]
    RUS E.AVANESYAN
    Boys’ Singles Second Round
    FRA A.GHIBAUDO
    BRA G.HEIDE
    [14]
    Boys’ Doubles First Round
    FRA A.GARCIAN
    FRA M.WESTPHAL
    [W]
    USA D.BLANCH
    BRA P.BOSCARDIN DIAS
    Boys’ Doubles First Round
    FRA A.GHIBAUDO
    FRA L.VAN ASSCHE
    [W]
    ESP DA.BARRETO SANCHEZ
    ESP M.MANSILLA DIEZ
    Boys’ Doubles First Round
    ITA L.DARDERI
    BRA G.HEIDE
    [4]
    CZE M.KRUMICH
    CZE D.SVRCINA
  • Girls’ Singles Second Round
    ITA M.PAOLETTI
    RUS A.SHCHERBININA
    Girls’ Singles Second Round
    GER A.VECIC
    [9]
    USA E.COLEMAN
    Girls’ Doubles First Round
    BLR E.LASKEVICH
    CZE L.NOSKOVA
    RUS A.SHCHERBININA
    CRO T.WURTH
    Boys’ Doubles First Round
    SUI J.KYM
    SUI J.VON DER SCHULENBURG
    [6]
    ARG A.BARRENA
    BEL R.FAUCON
  • Boys’ Singles Second Round
    ARG A.BARRENA
    BRA N.RODRIGUES
    [4]
    Boys’ Singles Second Round
    GBR F.GILL
    RSA K.MONTSI
    [11]
    Girls’ Doubles First Round
    MEX J.GARCIA
    ESP L.ROMERO GORMAZ
    FRA S.ILIEV
    FRA L.PETRETIC
    [W]
    Boys’ Doubles First Round
    CIV E.COULIBALY
    RSA K.MONTSI
    [5]
    FRA T.ATMANE
    ITA L.MALGAROLI
    Boys’ Doubles First Round

    Completed by forfeit of A.CAZAUX / H.MAYOT

    FRA A.CAZAUX
    FRA H.MAYOT
    [1]
    GBR A.FERY
    GBR F.GILL
    Girls’ Doubles First Round
    RUS P.KUDERMETOVA
    FRA G.MORLET
    [8]
    FRA O.BABEL
    FRA F.BRUGNONE
  • Girls’ Singles Second Round
    UKR D.LOPATETSKA
    RUS O.SELEKHMETEVA
    [8]
    Boys’ Singles Second Round
    ARG JB.TORRES
    RUS E.AGAFONOV
    Girls’ Doubles First Round
    JPN M.HASEGAWA
    JPN E.MATSUDA
    [W]
    GER M.GUTH
    GER A.WIRGES
    Girls’ Doubles First Round
    RUS J.AVDEEVA
    BLR A.FALEI
    BLR K.DMITRUK
    BLR J.KOLODYNSKA
    [6]
  • Girls’ Singles Second Round

    Completed by retirement of E.LYS

    GER E.LYS
    BLR K.DMITRUK
    [10]
    Boys’ Singles Second Round
    SUI L.RIEDI
    [8]
    HUN P.FAJTA
    Girls’ Doubles First Round
    ITA E.ALVISI
    ITA L.PIGATO
    PHI A.EALA
    USA E.KALIEVA
    [3]
    Boys’ Doubles First Round
    ITA L.NARDI
    ITA S.VINCENT RUGGERI
    ROU ND.IONEL
    SUI L.RIEDI
    [2]
    Girls’ Doubles First Round
    FRA A.DROGUET
    FRA S.JANICIJEVIC
    CZE B.FRUHVIRTOVA
    FRA S.ROIGNOT
    [W]
    Boys’ Doubles First Round
    SWE M.DAHLBERG
    POL M.KASNIKOWSKI
    ITA F.COBOLLI
    SUI DS.STRICKER
    [3]