Order of play

Day
  • 1
    20/05
  • 2
    21/05
  • 3
    22/05
  • 4
    23/05
  • 5
    24/05
  • 6
    26/05
  • 7
    27/05
  • 8
    28/05
  • 9
    29/05
  • 10
    30/05
  • 11
    31/05
  • 12
    01/06
  • 13
    02/06
  • 14
    03/06
  • 15
    04/06
  • 16
    05/06
  • 17
    06/06
  • 18
    07/06
  • 19
    08/06
  • 20
    09/06
Day 19 - 08/06

Principal courts

  • Men’s Singles Semifinals
    N.DJOKOVIC
    [1]
    D.THIEM
    [4]
    Women’s Singles Final
    A.BARTY
    [8]
    M.VONDROUSOVA
    Men’s Doubles Final
    J.CHARDY
    F.MARTIN
    K.KRAWIETZ
    A.MIES
  • Men’s Legends Over 45 First Round
    M.PERNFORS
    M.WILANDER
    M.CHANG
    J.MCENROE
    Women’s Legends Final
    N.DECHY
    A.MAURESMO
    M.NAVRATILOVA
    D.SAFINA
    Men’s Legends Over 45 First Round
    M.BAHRAMI
    F.SANTORO
    P.CASH
    H.LECONTE
    Men’s Legends Under 45 First Round
    S.GROSJEAN
    M.LLODRA
    T.HAAS
    PH.MATHIEU
  • Girls’ Singles Final
    LA.FERNANDEZ
    [1]
    E.NAVARRO
    [8]
    Boys’ Singles Final
    HVN.RUNE
    [7]
    TA.KODAT
    Girls’ Doubles Semifinals
    C.BECK
    E.NAVARRO
    A.NAGY
    S.PARK
    [7]
    Girls’ Doubles Final
    A.CHARAEVA
    A.TIKHONOVA
    [4]
    C.BECK
    E.NAVARRO
  • Women’s Wheelchair Singles Final
    D.DE GROOT
    [1]
    Y.KAMIJI
    [2]
    Men’s Wheelchair Singles Final
    G.REID
    G.FERNANDEZ
    [2]
    Women’s Wheelchair Doubles Semifinals
    D.DE GROOT
    A.VAN KOOT
    [1]
    G.CAPOCCI
    Y.KAMIJI
    Men’s Wheelchair Doubles Final
    S.HOUDET
    N.PEIFER
    [1]
    G.FERNANDEZ
    S.KUNIEDA
    Women’s Wheelchair Doubles Final
    D.DE GROOT
    A.VAN KOOT
    [1]
    M.BUIS
    S.ELLERBROCK
    [2]
  • Quad Wheelchair Men’s Singles Final
    D.ALCOTT
    [1]
    D.WAGNER
    [2]
    Women’s Wheelchair Doubles Semifinals
    C.FAMIN
    K.MONTJANE
    M.BUIS
    S.ELLERBROCK
    [2]
    Quad Wheelchair Men’s Doubles Final
    D.ALCOTT
    D.WAGNER
    Y.SILVA
    K.SUGENO
  • Quad Wheelchair Men’s Singles Semifinals
    Y.SILVA
    K.SUGENO
    Boys’ Doubles Final
    M.PUCINELLI DE ALMEIDA
    TA.TIRANTE
    [5]
    F.COBOLLI
    DS.STRICKER