Order of play

Daily schedule for Roland Garros 2019. Get the schedule for all Roland Garros 2019 matches, day by day. From Monday 20th May to Sunday 9th June 2019, rolandgarros.com displays the times and order of the tournament’s matches, all draws combined, in this official schedule.

Day
  • 1
    20/05
  • 2
    21/05
  • 3
    22/05
  • 4
    23/05
  • 5
    24/05
  • 6
    26/05
  • 7
    27/05
  • 8
    28/05
  • 9
    29/05
  • 10
    30/05
  • 11
    31/05
  • 12
    01/06
  • 13
    02/06
  • 14
    03/06
  • 15
    04/06
  • 16
    05/06
  • 17
    06/06
  • 18
    07/06
  • 19
    08/06
  • 20
    09/06
Day 15 - 04/06

Principal courts

  • Women’s Singles Quarterfinals
    S.STEPHENS
    [7]
    J.KONTA
    [26]
    Men’s Singles Quarterfinals
    K.NISHIKORI
    [7]
    R.NADAL
    [2]
  • Men’s Singles Quarterfinals
    S.WAWRINKA
    [24]
    R.FEDERER
    [3]
    Women’s Singles Quarterfinals
    M.VONDROUSOVA
    P.MARTIC
    [31]
  • Men’s Legends Over 45 First Round
    M.PERNFORS
    M.WILANDER
    A.BOETSCH
    C.PIOLINE
    Women’s Doubles Quarterfinals
    S.STOSUR
    S.ZHANG
    [5]
    T.BABOS
    K.MLADENOVIC
    [2]
    Women’s Doubles Quarterfinals
    K.FLIPKENS
    J.LARSSON
    [15]
    N.MELICHAR
    K.PESCHKE
    [7]
    Men’s Doubles Quarterfinals
    J.CHARDY
    F.MARTIN
    R.RAM
    J.SALISBURY
    [11]
  • Men’s Legends Under 45 First Round
    J.BLAKE
    M.PHILIPPOUSSIS
    A.CLEMENT
    N.ESCUDE
    Women’s Doubles Quarterfinals
    G.DABROWSKI
    Y.XU
    [4]
    Y.DUAN
    S.ZHENG
    Men’s Doubles Quarterfinals
    D.LAJOVIC
    J.TIPSAREVIC
    K.KRAWIETZ
    A.MIES
    Mixed Doubles Quarterfinals
    S.ZHANG
    J.PEERS
    [5]
    G.DABROWSKI
    M.PAVIC
    [2]
  • Girls’ Singles Second Round
    Q.ZHENG
    [5]
    L.BENCHEIKH
    Girls’ Singles Second Round
    A.POULOS
    D.PARRY
    [2]
    Girls’ Doubles First Round
    L.KOSTENKO
    G.MORLET
    J.FAYARD
    L.NGUYEN TAN
    [W]
    Girls’ Doubles First Round
    N.KAWAGUCHI
    D.PARRY
    [1]
    V.PETRENKO
    M.TIMOFEEVA
    [A]
  • Girls’ Singles Second Round
    O.SELEKHMETEVA
    K.BARTONE
    [9]
    Boys’ Singles Second Round
    H.MAYOT
    P.LLAMAS RUIZ
    Boys’ Doubles First Round
    K.CHAHOUD
    Y.RIHANE
    K.JACQUET
    L.MARMOUSEZ
    [W]
    Boys’ Doubles First Round
    A.ANDREEV
    L.WESTSTRATE
    M.PUCINELLI DE ALMEIDA
    TA.TIRANTE
    [5]
    Mixed Doubles Quarterfinals
    A.HESSE
    B.BONZI
    L.CHAN
    I.DODIG
  • Boys’ Singles Second Round
    M.DAMM
    [10]
    A.KACHMAZOV
    Girls’ Singles Second Round
    A.MINTEGI DEL OLMO
    A.NOEL
    [4]
    Boys’ Doubles First Round
    S.FOMIN
    G.ONCLIN
    [8]
    A.KACHMAZOV
    A.ZGIROVSKY
    Boys’ Doubles First Round
    L.DRAXL
    G.NANDA
    [7]
    M.DAMM
    TA.KODAT
    Girls’ Doubles Second Round
    R.CISOVSKA
    S.KIMCHI
    T.PACHKALEVA
    Q.ZHENG
  • Girls’ Singles Second Round
    L.NGUYEN TAN
    S.PARK
    [15]
    Girls’ Doubles First Round
    S.NAHIMANA
    HYC.WONG
    C.CHAVATIPON
    C.OWENSBY
    Girls’ Doubles First Round
    A.NAGY
    S.PARK
    [7]
    M.CUSTIC
    H.PELLICANO
    Girls’ Doubles First Round
    M.COLLARD
    LA.FERNANDEZ
    [8]
    Z.BAI
    A.POULOS
  • Girls’ Singles Second Round
    LA.FERNANDEZ
    [1]
    M.CUSTIC
    Boys’ Singles Second Round
    A.CAZAUX
    M.ARNALDI
    Boys’ Doubles First Round
    I.BELOBORODKO
    G.STROM
    B.ANSELMO
    L. POURROY
    [W]
    Boys’ Doubles Second Round
    A.CAZAUX
    H.MAYOT
    E.SPIZZIRRI
    T.ZINK
  • Boys’ Singles Second Round
    M.PUCINELLI DE ALMEIDA
    J.FOREJTEK
    [2]
    Boys’ Singles Second Round
    B.YUNCHAOKETE
    [8]
    S.MOCHIZUKI
    Boys’ Doubles First Round
    F.COBOLLI
    DS.STRICKER
    R.HIJIKATA
    FC.JIANU
    [3]
    Girls’ Doubles Second Round
    C.MARTINEZ CIREZ
    A.SAMUDIO
    HT.BLACK
    L.MA
    [5]
  • Girls’ Singles Second Round
    T.PACHKALEVA
    HT.BLACK
    [6]
    Girls’ Singles Second Round
    E.AVANESYAN
    R.CISOVSKA
    Boys’ Doubles First Round
    J.FOREJTEK
    D.SVRCINA
    M.ALVES
    W.GRANT
    Girls’ Doubles First Round
    E.AVANESYAN
    D.SHNAIDER
    J.BELGRAVER
    M.HALEMAI
    [W]
  • Boys’ Singles Second Round
    RA.BURRUCHAGA
    F.COBOLLI
    Girls’ Singles Second Round
    D.SHNAIDER
    J.GARLAND
    [10]
    Girls’ Doubles First Round
    E.JACQUEMOT
    M.LEONARD
    [W]
    C.BECK
    E.NAVARRO
    Girls’ Doubles First Round
    A.DROGUET
    S.JANICIJEVIC
    K.BARTONE
    O.SELEKHMETEVA
    [6]
  • Boys’ Singles Second Round
    C.GIMENO VALERO
    TA.TIRANTE
    [5]
    Boys’ Singles Second Round
    JB.TORRES
    HVN.RUNE
    [7]
    Boys’ Doubles First Round
    M.BREYSACH
    T.LEGOUT
    [W]
    C.KINGSLEY
    E.NAVA
    [2]
    Boys’ Doubles Second Round
    Z.KHAN
    B.YUNCHAOKETE
    [4]
    S.MOCHIZUKI
    HVN.RUNE