HomeFrenchEnglishChineseFrenchEnglishData is a game changer. Let's build a smarter planet.Radio Roland Garros

    Scores / Schedule of Play

    • 1
      Tuesday, 21 May
    • 2
      Wednesday, 22 May
    • 3
      Thursday, 23 May
    • 4
      Friday, 24 May
    • 1
      Sunday, 26 May
    • 2
      Monday, 27 May
    • 3
      Tuesday, 28 May
    • 4
      Wednesday, 29 May
    • 5
      Thursday, 30 May
    • 6
      Friday, 31 May
    • 7
      Saturday, 1 June
    • 8
      Sunday, 2 June
    • 9
      Monday, 3 June
    • 10
      Tuesday, 4 June
    • 11
      Wednesday, 5 June
    • 12
      Thursday, 6 June
    • 13
      Friday, 7 June
    • 14
      Saturday, 8 June
    • 15
      Sunday, 9 June

    Day 10: Tuesday, 4 June

    Court Philippe Chatrier
    2:00 PM
     Women's Singles - Quarterfinals Complete
    Sara Errani (ITA) [5]
    def.
    6-4 7-6(6)
     Men's Singles - Quarterfinals Complete
    def.
    Roger Federer (SUI) [2]
    7-5 6-3 6-3
    Court Suzanne Lenglen
    2:00 PM
     Women's Singles - Quarterfinals Complete
    Serena Williams (USA) [1]
    def.
    6-1 3-6 6-3
     Men's Singles - Quarterfinals Complete
    David Ferrer (ESP) [4]
    def.
    Tommy Robredo (ESP) [32]
    6-2 6-1 6-1
     Women's Doubles - 3rd Round Complete
    Kristina Mladenovic (FRA) [10] /
      Galina Voskoboeva (KAZ) [10]
    def.
    6-1 6-1
    Court 1
    11:00 AM
     Men's Legends Under 45 Complete
    def.
    Michael Chang (USA) /
      Andrei Medvedev (UKR)
    4-6 7-6(7) 1-0(3)
    Not Before: 12:00 PM
     Men's Doubles - 3rd Round
    Complete
    Bob Bryan (USA) [1] /
      Mike Bryan (USA) [1]
    def.
    Christopher Kas (GER) /
      Oliver Marach (AUT)
    1-0 Ret.
    Not Before: 1:30 PM
     Men's Legends Under 45
    Complete
    Albert Costa (ESP) /
      Carlos Moya (ESP)
    def.
    6-0 6-4
    Not Before: 3:00 PM
     Men's Doubles - Quarterfinals
    Complete
    Pablo Cuevas (URU) /
      Horacio Zeballos (ARG)
    def.
    7-6(3) 4-6 6-1
    Not Before: 5:30 PM
     Men's Doubles - Quarterfinals
    Complete
    Michael Llodra (FRA) /
      Nicolas Mahut (FRA)
    def.
    Marcel Granollers (ESP) [2] /
      Marc Lopez (ESP) [2]
    6-3 1-6 6-3
    Court 2
    11:00 AM
     Men's Doubles - 3rd Round Complete
    Alexander Peya (AUT) [7] /
      Bruno Soares (BRA) [7]
    def.
    Ivan Dodig (CRO) [12] /
      Marcelo Melo (BRA) [12]
    6-4 6-4
    Not Before: 12:30 PM
     Women's Doubles - 3rd Round
    Complete
    Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) [11] /
      Lucie Safarova (CZE) [11]
    def.
    Bethanie Mattek-Sands (USA) [7] /
      Sania Mirza (IND) [7]
    7-6(0) 3-5 Ret.
    Not Before: 2:55 PM
     Mixed Doubles - 2nd Round
    Complete
    Liezel Huber (USA) [8] /
      Marcelo Melo (BRA) [8]
    def.
    Jelena Jankovic (SRB) /
      Leander Paes (IND)
    7-5 6-7(1) [10-2]
    Not Before: 6:00 PM
     Women's Doubles - 3rd Round
    Complete
    Sara Errani (ITA) [1] /
      Roberta Vinci (ITA) [1]
    def.
    6-3 6-1
    Court 5
    11:00 AM
     Girls' Singles - 2nd Round Complete
    def.
    7-6(9) 6-2
     Girls' Singles - 2nd Round Complete
    Ana Konjuh (CRO) [1]
    def.
    7-5 6-4
     Girls' Doubles - 1st Round Complete
    def.
    Katherine Ip (HKG) /
      Hikari Yamamoto (JPN)
    6-1 2-6 [10-8]
     Girls' Doubles - 1st Round Complete
    def.
    Katie Boulter (GBR) [5] /
      Katy Dunne (GBR) [5]
    6-2 2-6 [10-6]
     Girls' Doubles - 2nd Round Complete
    def.
    5-7 6-2 [10-6]
    Court 6
    11:00 AM
     Boys' Singles - 2nd Round Complete
    def.
    7-5 6-4
     Boys' Singles - 2nd Round Complete
    def.
    Filippo Baldi (ITA) [7]
    6-1 4-6 6-3
    Not Before: 3:15 PM
     Girls' Doubles - 1st Round
    Complete
    def.
    Apolline Rassat (FRA) /
      Harmony Tan (FRA)
    6-1 6-3
     Boys' Doubles - 2nd Round Complete
    def.
    Pedro Cachin (ARG) /
      Guillermo Nunez (CHI)
    7-6(2) 7-6(5)
     Girls' Doubles - 2nd Round Complete
    def.
    6-3 6-4
    Court 7
    11:00 AM
     Boys' Singles - 2nd Round Complete
    def.
    6-4 6-4
     Boys' Singles - 2nd Round Complete
    def.
    7-5 6-0
     Boys' Doubles - 2nd Round Complete
    Ken Onishi (JPN) /
      Takashi Saito (JPN)
    def.
    Martin Redlicki (USA) /
      Noah Rubin (USA)
    6-4 4-6 [10-1]
    Not Before: 3:15 PM
     Boys' Doubles - 1st Round
    Complete
    Benjamin Bonzi (FRA) /
      Quentin Halys (FRA)
    def.
    Matej Maruscak (SVK) /
      Pavel Staubert (CZE)
    6-7(4) 6-1 [10-3]
     Girls' Doubles - 1st Round Complete
    def.
    Alice Bacquie (FRA) /
      Jade Suvrijn (FRA)
    3-6 6-3 [10-7]
    Court 8
    11:00 AM
     Girls' Singles - 2nd Round Complete
    def.
    6-2 1-6 6-2
     Girls' Singles - 2nd Round Complete
    def.
    6-2 6-4
     Boys' Doubles - 1st Round Complete
    def.
    Jay Andrijic (AUS) /
      Bradley Mousley (AUS)
    7-6(5) 7-6(5)
    Not Before: 4:00 PM
     Boys' Doubles - 1st Round
    Complete
    def.
    Filippo Baldi (ITA) [6] /
      Harry Bourchier (AUS) [6]
    6-2 1-6 [10-7]
    Court 10
    11:00 AM
     Boys' Singles - 2nd Round Complete
    def.
    6-1 6-4
     Girls' Singles - 2nd Round Complete
    def.
    6-3 6-4
    Not Before: 3:00 PM
     Boys' Doubles - 1st Round
    Complete
    Yoshihito Nishioka (JPN) [7] /
      Jorge Brian Panta (PER) [7]
    def.
    Luca Corinteli (USA) /
      Spencer Papa (USA)
    5-7 6-4 [12-10]
    Not Before: 4:00 PM
     Girls' Doubles - 1st Round
    Complete
    Ana Konjuh (CRO) [3] /
      Carol Zhao (CAN) [3]
    def.
    Chiara Grimm (SUI) /
      Renata Zarazua (MEX)
    7-6(4) 6-3
    Court 11
    11:00 AM
     Boys' Singles - 2nd Round Complete
    Guillermo Nunez (CHI) [13]
    def.
    6-3 6-4
     Girls' Singles - 3rd Round Complete
    Belinda Bencic (SUI) [2]
    def.
    6-3 4-6 6-1
     Boys' Doubles - 1st Round Complete
    def.
    Clement Geens (BEL) [1] /
      Nikola Milojevic (SRB) [1]
    6-4 7-6(8)
     Girls' Doubles - 1st Round Complete
    Barbora Krejcikova (CZE) [2] /
      Katerina Siniakova (CZE) [2]
    def.
    Louisa Chirico (USA) /
      Varvara Flink (RUS)
    6-2 6-2
     Girls' Doubles - 2nd Round Complete
    Belinda Bencic (SUI) [1] /
      Antonia Lottner (GER) [1]
    def.
    6-1 6-4
    Court 14
    11:00 AM
     Girls' Singles - 2nd Round Complete
    def.
    Katy Dunne (GBR) [7]
    5-7 7-5 6-3
     Girls' Singles - 2nd Round Complete
    Antonia Lottner (GER) [5]
    def.
    6-3 6-4
     Boys' Doubles - 1st Round Complete
    Lucas Gomez (MEX) /
      Naoki Nakagawa (JPN)
    def.
    6-1 7-5
     Girls' Doubles - 1st Round Complete
    Jana Fett (CRO) /
      Ipek Soylu (TUR)
    def.
    Walkover
     Boys' Doubles - 2nd Round Complete
    def.
    Laslo Djere (SRB) /
      Kamil Majchrzak (POL)
    6-3 6-2
    Court 16
    11:00 AM
     Boys' Singles - 2nd Round Complete
    Laslo Djere (SRB) [3]
    def.
    6-7(6) 6-2 7-5
     Girls' Singles - 3rd Round Complete
    Taylor Townsend (USA) [11]
    def.
    6-2 6-3
     Boys' Doubles - 1st Round Complete
    Kyle Edmund (GBR) [3] /
      Frederico Ferreira Silva (POR) [3]
    def.
    Hyeon Chung (KOR) /
      Duck Hee Lee (KOR)
    4-6 6-4 [13-11]
     Girls' Doubles - 1st Round Complete
    Ching-Wen Hsu (TPE) /
      Erin Routliffe (CAN)
    def.
    Alejandra Cisneros (MEX) [7] /
      Victoria Rodriguez (MEX) [7]
    6-4 6-4
     Girls' Doubles - 2nd Round Complete
    Alice Matteucci (ITA) [8] /
      Nina Stojanovic (SRB) [8]
    def.
    Fiona Ferro (FRA) /
      Margot Yerolymos (FRA)
    7-6(3) 4-6 [10-2]
    Court 17
    11:00 AM
     Girls' Singles - 2nd Round Complete
    def.
    7-6(7) 7-6(2)
     Boys' Singles - 2nd Round Complete
    def.
    3-6 6-1 6-4
     Boys' Doubles - 1st Round Complete
    Paul Cayre (FRA) /
      Enzo Py (FRA)
    def.
    Hugo Di Feo (CAN) /
      Omar Jasika (AUS)
    7-5 7-5
     Boys' Doubles - 2nd Round Complete
    Christian Garin (CHI) [5] /
      Nicolas Jarry (CHI) [5]
    def.
    Luke Bambridge (GBR) /
      Cameron Norrie (GBR)
    7-6(4) 6-3